barszcz zabielany

Kremowy barszcz czerwony zabielany

Syta zupa, którą z przyjemnością je się na gorąco i z dodatkami. Sprawdź, co jest Ci potrzebne i jak szybko przygotować kremowy barszcz czerwony zabielany! Warto go polubić!

Składniki na kremowy barszcz czerwony zabielany:

  • 500g buraków, ugotuj w mundurkach, przestudź, obierz i zetrzyj na tarce o drobnych oczkach
  • 500ml rosołu
  • 3 łyżki śmietany 18%
  • 1 łyżka domowego octu jabłkowego
  • czubrica zielona

Przygotowanie kremowego barszczu czerwonego:

  1. W garnku zagotuj rosół i dodaj starte buraczki. Zagotuj całość i zblenduj.
  2. W kubku wymieszaj śmietanę, ocet jabłkowy, czubricę zieloną, szczyptę soli i kilka łyżek wrzącej zupy. Wymieszaj dokładnie i zabiel tym zupę. Zagotuj całość.
  3. Jeśli trzeba to dopraw do smaku: octem, solą lub pieprzem.

Przepis inspirowany książką: “Szybkie dania”.

Dodatkowe ważne informacje

Warto podać barszcz z grzankami. Chrupiący dodatek uatrakcyjni delikatną kremową konsystencję. Jeśli ktoś z członków rodziny nie lubi chrupać, można dodać ziarna ekspandowane, które mogą dawać przyjemniejsze odczucia a zarazem oswajać dziecko z inną formą składnika niż krem. Dzięki temu rozwiązaniu dostarczasz rodzinie węglowodany w pożywnym posiłku.

Innym dodatkiem mogą być uszka lub ugotowana fasola wrzucona do garnka pod koniec podgrzewania zupy. Tak danie zyskuje inny cenny składnik – białko.

Buraczki same w sobie dobrze wpływają na zaparcia.

Bardzo dobry posiłek do ujęcia w planie jesiennego lub zimowego jadłospisu. Jego ogromną zaletą jest szybkość przygotowania – możesz wykorzystać gotowy zamrożony wcześniej rosół.

Do zabielania polecam 12% dl osób, które unikają tłuszczu w diecie. 36% – jest zbyt słodka do tej potrawy a ponadto płynna i nie będzie się komponować w posiłku. Celem dodania śmietany jest kwaskowaty smak. Może być dodany jogurt zamiast śmietany, ale ten wnosi mniej wartości do posiłku, szczególnie gdy nie ma przeciwskazań dietetycznych co do śmietany.