puder owocowy, puder warzywny, kolorowe pudry owocowe, zdrowe pudry warzywne

Co to jest puder owocowy i warzywny?

Puder owocowy jest hitowym dodatkiem do jedzenia w naszym domu. Sprawdza się przez cały rok, także w diecie dziecka i może być zrobiony z różnych owoców oraz warzyw. Pudry owocowe to świetna zabawa w kuchni! Sprawdź, co z nich szykujemy!

Najlepszy smakołyk z pudrem owocowym
to oczywiście domowe żelki!

Do czego używa się pudru owocowego lub warzywnego?

Można dodać je praktycznie do wszystkiego. Jako barwnik do potraw, zagęszczacz do sosów, dodatek do jogurtów, serków, posypki do dań, dekoracje do wypieków, barwniki do domowych kolorowych lukrów, jako składnik dania głównego lub małego. Na zdjęciu macie przykład jogurtu jeżynowego.

Czy pudry zmieniają smak dania?

To zależy, od ilości, od smaku pozostałych składników, od momentu w którym dodaje się puder. Na przykład w jogurcie puder malinowy, truskawkowy czy jeżynowy będą bardziej wyczuwalne niż bananowy czy jabłkowy. Zaś pudrów warzywnych można używać też jako przypraw aby stworzyć sos warzywny.

Od jakiego wieku można podawać pudry owocowe i warzywne dzieciom?

To są owoce i warzywa liofilizowane lub suszone w formie proszku. Nie mają żadnych innych dodatkowy, bez cukru, bez soli, bez konserwantów. Moim zdaniem można podawać je już od początku rozszerzania diety. Ale najważniejsze żeby te owoce i warzywa podawać w różnych formach, a nie jedynie w postaci proszku. No dobra, świeży, czy blanszowany jarmuż nie należy do smakołyków, w formie pudru jest o wiele lepszy.
Jeśli są tu dietetycy i nie zgadzają się z moim zdaniem to proszę o info w komentarzu. Chętnie poznam opinie specjalistów.


Jogurt jeżynowy z amarantusem ekspandowanym

Jogurt grecki wymieszaj z pudrem jeżynowym i amarantusem ekspandowanym w proporcjach takich mniej więcej na smak.

U mnie około pół dużego kubka jogurtu, około łyżką pudru i około 2 łyżki amarantusa.

I mamy mały posiłek w którym są białka i tłuszcze z jogurtu, węglowodany z amarantusa, błonnik z amarantusa i pudru.