śniadanie

Pomysły na śniadanie

Pomysły na śniadanie dające energię i w trosce o zdrowie to moja rodzinna dewiza kulinarna o poranku. Sprawdź wybrane propozycje i obejrzyj domowe fotki.

Kasza Manna, płatki jaglane, borówki i karob, czyli budyń jaglany po mojemu.

Polowanie na borówki, czyli śniadanie 2latka. Daj dziecku garnek, niech miesza składniki na kaszkę: płatki jaglane, kasza manna, woda, olej z pestek winogron, morele pokrojone w kostkę i borówki (uważaj żeby już nie zaczęło wyjadać borówek). Dobrze wymieszaną kaszę ugotuj na małym ogniu. Nałóż porcje dla dziecka żeby ostygła i idź do lodówki po jogurt naturalny. Odwróć się i zobacz że połowy porcji dla dziecka nie ma bo polowanie na borówki już się rozpoczęło.

Pyszna owsianko-zytnianka z jagodami goji i malinami.

Węglowodany, dobrze przyswajalne białko, zdrowy tłuszcz, błonnik, witaminy, bez dodatkowego cukru.
A na talerzu prezentuje się jaglanko-gryczanka z jagodami i maliny janginizowane z jogurtem naturalnym. Jak zawsze takie kaszki robię na wyczucie i na smak, więc mogę podać jedynie przepis „na oko”. Ważne żeby były płatki pelnoziarniste (znajdziesz ich duży wybór w moim sklepie www.nasypko.pl), zdrowy tłuszcz, owoce (świeże, ale sezonowe, mrożone, janginizowane, a jak nie masz do takich dostępu to liofilizowane, bo te dostaniesz u nas bez problemu) i nabiał przetworzony przez dobre bakterie.
Gdy potrzebowaliśmy zaświadczenia od pediatry że nasza córka dobrze się odżywia i podałam ogólny przepis na naszą kaszkę to stwierdziła że to jest najbardziej wartościowy i kaloryczny przepis jaki słyszała.

Czekoladowa gryczanka po naszemu a inspiracja z jadlonomia. Zamiast kaszy były płatki gryczane i pszenne, zamiast mleka roślinnego łyżka pasty kokosowej i wodą, zamiast 10daktyli było ich 3 i do tego 3 śliwki suszone.