pomysły na domowy obiad

Pomysły na obiad w domu

Nasze pomysły na obiad w domu to zazwyczaj wariacje na temat znanych potraw. We wpisie znajdziesz kilka podpowiedzi. Jak zawsze życzymy zdrowego i smacznego posiłku!

Na obiad poleca się spaghetti bolognese w wersji mojego męża i oczywiście z moją przyprawą bolońską.

naleśniki bolońskie

Gdy miała być tradycyjna bolonska lasagne, ale skoro można wykorzystać naleśniki to czemu nie? Standardowo sos bolonski, beszamel, no i te naleśniki. 

Noga z kurczaka pieczona z batatami. Myślę że słodki ziemniak pasuje do kurczaka zamarynowanego w węgierskiej przyprawie do kurczaka.

Ciecierzyca z pomidorami i dynią wychodzi bardzo fajnie a przyprawione naszą czubricą czerwoną pachnie obłędnie. Do tego jeszcze jakaś kasza ugotowana na sypko.

Pierwszy raz zupę rybną jadłam w restauracji w krakowskiej Ikei, a przymierzałam się do niej już jakiś czas wcześniej. Było to właśnie połączenia zupy pomidorowej z ryżem i ryby. No i mi posmakowało, a przepis jest bardzo prosty. Robisz zupę pomidorową jak zawsze a na koniec dodajesz rybę pokrojoną w kostkę i przyprawioną naszą przyprawą do ryb duszonych i gotowanych.

Rybę możesz tak dodać do dowolnej zupy. My wypróbowaliśmy już z krupnikiem, jarzynową, ryżową, kalafiorową, ziemniaczaną, ale najważniejsza jest odpowiednia kompozycja przypraw do ryb gotowanych.