kotleciki mielone, kotlety z mięsa mielonego

Kotleciki mielone z mozarellą i kaszą, miękkie i smaczne

Kotleciki mielone mają swoich dużych i małych wielbicieli. To prosta potrwa, którą zdecydowaliśmy się urozmaicić serkiem idealnym do pizzy. Mięso i ten dodatek tworzą atrakcyjne danie, na które przepis znajdziesz w artykule. Polecamy!

Składniki potrzebne do kotlecików

Przygotowanie potrway

  1. Wszystkie składniki wymieszaj dokładnie.
  2. Uformuj kotleciki.
  3. Upiecz je w piekarniku (180 stopni na 20 minut) lub na patelni grillowej.

Przepis inspirowany książką: „Alaantkowe BLW”.

Przyprawiam mieszanką prowansalską lub naszą autorską przyprawą bolońską, ewentualnie z przyprawami do mięsa mielonego

Czy warto podać kotleciki mielone z mozarellą dzieciom?

To jedna z naszych najbardziej ulubionych potraw rodzinnych. Mozarella dodaje ciągliwości, charakterystycznej dla roztopionego sera, która może być atrakcyjną formą dla dzieci. Oprócz tego ser ma znaczenie dla wartości odżywczej. Małe dzieci zwykle mniej jedzą, więc wartościowy posiłek jest w tzw. cenie.

Rodzice docenią ten gatunek sera, jako dobrze spajający składniki. Ponadto klasycznie tę rolę spełnia np. bułka namoczona w mleku. Niesie ona ze sobą dużo mniejszą wartość odżywczą, niż ser a nie chodzi w zdrowym żywieniu o zwiększanie ilości pustych kalorii w jedzeniu, tylko o większa jego jakość i wartość. Oba dodatki dają lepsza konsystencję, natomiast moim wyborem dla rodziny jest taki zestaw składników, jak w przepisie powyżej.

Wybór gatunku sera należy do Ciebie. U nas w domu używana jest mozarella, bo ma stosunkowo mniej soli, niż inne, jest mniej przetworzona.