pełnowartościowy koktajl malinowy

Koktajl na bazie płatków do zimowego jadłospisu

Pełnowartościowy koktajl na bazie płatków jest idealnym rozwiązaniem np. na kolację w zimowym jadłospisie dla rodziny. Sprawdź przepis, bo to dobry pomysł na wykorzystanie resztek z wcześniejszych posiłków.

Jadłospis zimowy służy temu, by nasycić organizm, przygotowując go do chłodnego otoczenia, dostarczyć składników odżywczych wzmacniających o tej porze roku. Zgodnie z naszą rodzinną praktyką, układamy jadłospis w taki sposób, by ewentualne resztki z posiłków, móc wykorzystać modyfikując je do kolejnych dań w ciągu dnia lub na następny dzień.

Pełnowartościowy koktajl na bazie płatków dla rodziny

Jest bardzo dobrym pomysłem na wykorzystanie resztek ze śniadania. Dziecinnie prosty w przygotowaniu a zarazem smaczny właśnie dla najmłodszych. Nasze pociechy wciągają koktajl przez szeroką słomkę w ciągu minuty. Gotowy napój stworzysz najlepiej na oko, dopasowując do własnej zawartości lodówki i upodobań. Dla kompletnego bilansu składników postaraj się, by żadnego z nich nie zabrakło.

Składniki koktajlu na kolację, także dla dzieci

  • kaszka gryczana, czyli płatki gryczane ugotowane na gęsto, które zostały ze śniadania (przechowane w lodwóce),
  • maślanka,
  • garść mrożonych malin,
  • odrobina syropu daktylowego dla złamania kwaśności maślanki i malin albo dla bardziej słodkiego smaku – miód.

Przygotowując danie zwracam uwagę, by zawierało w sobie coś ze wszystkich grup składników wartościowych dla organizmu. Posiłek jest pełnowartościowy ponieważ zawiera m.in. białko z maślanki, tłuszcz z masła użytego do ugotowania płatków, węglowodany i tłuszcze z płatków gryczanych oraz błonnik i wiatami z malin. Jestem przekonana, że to kompletny a recyclingowany posiłek na kolację nawet dla dzieci, dlatego polecam Ci jego przygotowanie! Smacznego!